Działalność Klubu Senior+ tymczasowo zawieszona ze względu na pandemię

Decyzją Wojewody Mazowieckiego Klub "Senior +" w Kałuszynie czasowo zawiesza działalność od dnia 24 października 2020r. do odwołania.

Wigilia dla samotnych


24 grudnia, dzień Wigilii jest to wyjątkowy dzień każdego roku, dzień, który powinien być spędzany  w gronie rodziny i najbliższych osób. Tradycją lat ubiegłych było organizowanie przez Parafię Rzymskokatolicką, Burmistrza Kałuszyna oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Kałuszynie Wigilii dla osób samotnych, niepełnosprawnych, w tym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy się spotkać przy wspólnym stole i podzielić opłatkiem.

Czytaj więcej

Opieka wytchnieniowa

Program "Opieka Wytchnieniowa" edycja 2021- przyjmujemy zgłoszenia


W związku z ogłoszonym naborem wniosków w ramach Funduszu Solidarnościowego na realizację Programu "Opieka Wytchnieniowa" w 2021 roku, Ośrodek Pomocy Społecznej w Kałuszynie zaprasza do zgłaszania zapotrzebowania na usługi w ramach programu do dnia 8 stycznia 2021r.

Czytaj więcej

Wigilia

Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2020r. (Wigilia) Ośrodek Pomocy Społecznej w Kałuszynie będzie nieczynny. Pracownicy przebywają na urlopach.

W walce z koronawirusem


W związku z panującą pandemią Rząd uruchomił  Solidarnościowy Korpus  Wsparcia  Seniorów.
W jego ramach uruchomiona została seniorom infolinia :
            22 505 11 11        - infolinia dla Seniorów
Dzwoniąc pod ten nr telefonu osoby starsze z naszej Gminy  mogą prosić o pomoc w czynnościach ,które wymagają  wyjścia z domu ,a utrudnione są przez panującą pandemię .
Osoba otrzymująca zgłoszenie  przekazuje nr kontaktowy  seniora ,który potrzebuje wsparcia  do Ośrodka Pomocy Społecznej w Naszej Gminie.
Pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej  kontaktuje się  z seniorem, ustalają szczegóły związane z udzielaniem pomocy i  pracownicy OPS dostarczają osobom potrzebne produkty.
Koszty zakupu produktów pokrywa senior.
Niezwykle ważne aby osoby starsze samotne powyżej 70 roku życia ,a w szczególnych przypadkach i młodsi seniorzy ,którzy zgłosili  się przez infolinię bądź  bezpośrednio do Ośrodka nie zostały same w tym trudnym czasie i otrzymały pomoc w dostarczaniu zakupów.