Spotkanie Wigilijne

i nadszedł długo wyczekiwany moment. W dniu 17.12.2021 r. nasi Klubowicze spotkali się na uroczystej wieczerzy Wigilijnej. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz oraz ksiądza Proboszcza Parafii Kałuszyn. Wszyscy uczestnicy mogli wspólnie podzielić się opłatkiem, pomodlić oraz skosztować dań wigilijnych – własnoręcznie przygotowanych przez Panie z Klubu Seniora. Dodatkowo mogliśmy podziwiać występ dzieci ze szkoły podstawowej z Kałuszyna, przygotowany specjlanie na tę okazję. Dzieci wręczyły zaproszonym gościom karty świąteczne wykonane przez swoich kolegów i koleżanki ze szkoły. Nie zabrakło również występu wokalnego Naszych Klubowiczek. Panie jak zwykle zaskoczyły wszystkich perfekcyjnym wykonaniem, zarówno tradycyjnych kolęd jak również wyszukanych pastorałek. Czas miło upłynął przy dźwiękach kolęd i wspólnych rozmowach...

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

Coraz bliżej święta...

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej święta… Nasze Klubowiczki własnoręcznie przygotowują ozdoby świąteczne. Pan Mariusz umila atmosferę grą na akordeonie. Trwa próba kolęd - z niecierpliwością czekamy na występ generalny…:-)

 

Andrzejki

W listopadowe dni życie nie musi wyglądać smutno i ponuro. Nasi Klubowicze zawsze znajdą sposób na spędzenie czasu w miłym towarzystwie. Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania Andrzejkowego.

 

Dzień Seniora

Dnia 5 listopada 2021 r. w naszym klubie obchodziliśmy Dzień Seniora. Uroczystość rozpoczął Pan Burmistrz Arkadiusz Czyżewski, składając życzenia członkom klubu z okazji ich święta. Po oficjalnym rozpoczęciu został przeprowadzony krótki test wiedzy na temat historii miasta Kałuszyn, po którym uczestnicy spotkania przystąpili do konsumowania pysznego obiadu, własnoręcznie przyrządzonego przez naszych Klubowiczów. Po poczęstunku nastąpiła część artystyczna. Pan Mariusz Szeląg przygrywał na akordeonie, a nasze rozśpiewane Panie prezentowały przygotowane utwory. Przy utworze ,,100 lat’’ podano tort. Konsumpcję słodkiego poczęstunku, umilały rozbrzmiewające w tle utwory z lat młodości. Klubowicze celebrowali swoje święto bawiąc się i śpiewając do późnego popołudnia. Po uroczystości zostały ciepłe wspomnienia, zdjęcia.

 

Turniej Sportowy

Koniec września okazał się dla naszych Seniorek z Kałuszyna bardzo aktywny, a wszystko za sprawą Turnieju Sportowego, którego byliśmy organizatorami. Wszystkie Panie stanęły na wysokości zadania i aktywnie uczestniczyły w przygotowaniach. Na zajęciach plastycznych Klubowicze przygotowały piękne kotyliony, które zostały wręczone wszystkim Sportowcom. Na warsztatach kulinarnych Panie upiekły pyszne i pachnące ciasta...

Czytaj więcej

Seniorzy w Pieninach

Początek września okazał się dla naszych Seniorów bardzo aktywny. W dniach 6-8.09.2021r. Uczestnicy Klubu Senior+ udali się na trzydniową wycieczkę w Pieniny.

Czytaj więcej

Dożynki parafialne...

Dożynki są ważnym wydarzeniem dla każdego rolniki ale i nie tylko,  jest to czas podziękowań za tegoroczne plony i urodzaj jaki dał nam Bóg i Matka Natura. ... Tegoroczne dożynki w Kałuszynie odbyły się 5 września. Uroczystości zainaugurowane zostały Mszą Świętą dziękczynną, podczas której ks. Proboszcz przywitał wszystkich zebranych, zapraszając do wspólnej modlitwy  i dziękczynienia za dar tegorocznych plonów, poświęcił chleb i wieńce dożynkowe.

Czytaj więcej

Termy Mszczonów

24 sierpnia, ta data długo zostanie zapamiętana przez nasze Seniorki. To właśnie 24 sierpnia uczestnicy Klubu Senior+ w Kałuszynie udali się do Mszczonowa na  profesjonalnie wyposażony kompleks basenów z wykorzystaniem unikatowych, słodkich źródeł termalnych.

Czytaj więcej

Integracyjny Turniej Sportowy

27 lipca br. udaliśmy się z uczestnikami Klubu Senior+ na Integracyjny Turniej Sportowy do Doliny Bobrów w Wólce Dłużewskiej. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie swoich umiejętności sportowych nabytych na zajęciach rekreacyjno-sportowych oraz integracji uczestników obu Klubów. Turniej sportowy możemy zaliczyć do promocji wieloletniego Programu "Senior+".

Czytaj więcej

Warsztaty łucznicze...

W ubiegłym tygodniu w naszym Klubie Senior+ w Kałuszynie odbyły się pierwsze warsztaty łucznicze, pierwsze ale na pewno nie ostatnie.

Czytaj więcej

Warsztaty zielarskie w terenie...

7 lipca Nasze Seniorki wybrały się do lasu na warsztaty zielarskie. Pod okiem Pani Karoliny uczestniczki wyprawy wczuły się w harmonię jaka daje nam natura.

Czytaj więcej

Wycieczka- Szlakiem Trzech Kultur

SENIORKI NA PODLASIU

23 czerwca uczestnicy Klubu Senior+ spędzili słoneczny, upalny dzień czerwca na Podlasiu. Wycieczka odbyła się szlakiem trzech kultur.

Czytaj więcej

Kurs samoobrony

Nie jest tajemnicą, że seniorzy są grupą szczególnie narażoną na napaści o charakterze rabunkowym. W razie ewentualnego ataku mają niewielkie szanse na wygranie starcia z młodszym i silniejszym przeciwnikiem. Ale nie nasze Seniorki z Kałuszyna.

Czytaj więcej

Maj 2021

Za nami maj...deszczowy, pochmurny, ale nie u nas w Klubie Senior + w Kałuszynie. Dzięki naszym Seniorkom – kobietom wyjątkowym, niezawodnym i zawsze otwartym na nowe wyzwania, pozostawił po sobie wiele pięknych wspomnień.

Czytaj więcej

Ludowe pająki

Kilka ostatnich zajęć plastycznych poświęconych zostało na wykonanie ludowych pająków. Powstały trzy piękne, duże, kolorowe dekorację którymi udekorowano małą salę.

Czytaj więcej

26 Maj Dzień Matki

26 maja w kalendarzu Święto wszystkich Mam. Jest to szczególny czas, kiedy możemy podziękować naszym Mamom za miłość, troskę, cierpliwość i trud jaki włożyły w nasze wychowanie. Składamy wszystkim Mamom szczere życzenia zdrowia, szczęścia, pogody ducha w ciężkich czasach  oraz wytrwałości w pełnieniu matczynych obowiązków.

Czytaj więcej

Aromaterapia-leśna i łąkowa-alternatywa dla zdrowia

5 maja uczestniczki Klubu Senior+ w Kałuszynie po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach zielarskich.  Tematem spotkania była Aromaterapia.

Czytaj więcej

Warsztaty zielarskie

21 kwietnia w Naszym Klubie po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni powitaliśmy Panią dr. Karolinę Smoderek- certyfikowaną zielarkę. Podczas warsztatów Seniorki mogły dowiedzieć się, jak prawidłowo stosować zioła, aby były dla nas skuteczne i bezpieczne.

Czytaj więcej

Marzec w Klubie...

Świąteczna atmosfera zagościła w naszym Klubie kilka dni temu a to wszystko za sprawą warsztatów plastycznych gdzie tematem przewodnim były zbliżające się Święta Wielkanocne. 

Czytaj więcej

Dzień Kobiet w Klubie

Dzień Kobiet w Klubie Senior+ w Kałuszynie.
Dnia 8 marca br. w Klubie „Senior +” w Kałuszynie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Kobiet. W uroczystościach brali udział Nasze Seniorki, Burmistrz Kałuszyna Pan Arkadiusz  Czyżewski, Zastępca Burmistrza  Pani  Henryka  Sęktas, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Grażyna Chybicka oraz Pracownice Ośrodka Pomocy. 

Czytaj więcej

Klub Senior+ wznawia działalność...

Decyzją Wojewody Mazowieckiego  z dnia 18 lutego 2021 roku następuje wznowienie działalności ośrodków wsparcia dla seniorów. Od 22.02.2021 roku Klub Senior+ w Kałuszynie wznawia działalność. Wszystkich Seniorów Serdecznie Zapraszamy.

Czytaj więcej

zajęcia online-Luty

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji do zajęć online. Zachęcamy do zapoznania się z nimi...

Czytaj więcej

Walentynkowy konkurs poetycki rozstrzygnięty.

Za oknem sceneria zimowa natomiast w Klubie zrobiło się romantycznie i nastrojowo...A to wszystko za sprawą nadesłanych na konkurs wierszy miłosnych. Seniorki chętnie wzięły udział w klubowym konkursie i nadesłały swoje wiersze. 

Czytaj więcej

Konspekt dla Seniorów

Seniorzy  z Kałuszyna pamiętajcie, że ruch to zdrowie i tylko regularne ćwiczenia przyniosą rezultaty. Poniżej Pani Małgosia przesyła przykładowe zajęcia aktywności ruchowej. Zachęcamy do zapoznania się oraz ćwiczeń. Poniżej link.

Konspekt_dla_Seniorow

Zimowe rękodzieło lutowe

Zachęcam chętnych uczestników do zapoznania się z warsztatami rękodzieła przygotowanymi przez Panią Sylwię. Poniżej link do pracy.

 

Zimowe rękodzieło

Ostatki w klubie...

Witamy wszystkich klubowiczów na kolejnych lutowych  zajęciach online. W tym tygodniu obchodzimy Tłusty Czwartek ( 11.02) i walentynki  (14.02). Zapraszamy do obejrzenia  naszych propozycji na nadchodzący tydzień:

Czytaj więcej

Gimnastyka umysłu dla seniorów

Jak zachować dobrą pamięć i sprawny umysł w starszym wieku? To pytanie zadaje sobie wiele osób przechodzących na emeryturę po długim okresie aktywności zawodowej. Dobra forma fizyczna to podstawa, ale, by móc się w pełni nią cieszyć, każdy senior potrzebuje też sprawnego i rześkiego umysłu.

Czytaj więcej

Konkurs Walentynkowy

Uwaga walentynkowy konkurs poetycki dla Klubowiczów!!!

Chcielibyśmy  zaprosić wszystkich chętnych uczestników Klubu Senior+ w Kałuszynie do wzięcia udziału w poetyckim konkursie z okazji Dnia Świętego Walentego. Prosimy o napisanie  krótkiego  wiersza o tematyce miłosnej w dowolnej formie a następnie przesłanie go na adres mailowy: kdr@opskaluszyn.pl lub dostarczenie osobiście do Klubu Senior + w Kałuszynie do 12.02.2021r. Dodatkowo punktowana będzie oprawa graficzna. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie...

Luty- zajęcia online

Witamy wszystkich klubowiczów w pierwszym tygodniu lutego... Za oknem śnieg i mróz, proponuję zrobić gorącą herbatkę i przeczytać poniższy artykuł z gazety Senior.pl.

Czytaj więcej

Styczeń w Klubie

Styczeń w Klubie Senior+ w Kałuszynie.
… a właściwie poza Klubem. Kolejny rok działalności rozpoczęliśmy inaczej niż poprzedni. Nadal Klub Senior + w Kałuszynie jest zamknięty, nie możemy spotykać się i prowadzić zajęć w tradycyjnej formie, więc sięgamy po alternatywne rozwiązania.

Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka

Drodzy Seniorzy!
Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam zdrowia, radości oraz wielu lat życia wśród kochającej rodziny! Dziękujemy za troskę, miłość i cenne rady! Niech wnuczęta czerpią z Waszej mądrości życiowej i obdarzają nieustannym szacunkiem i uznaniem! ♥️❤️❤️❤️.

propozycja zajęć zdalnych

Witamy serdecznie wszystkich klubowiczów po świątecznej przerwie i zapraszamy na nasze zajęcia zdalne. Poniżej kilka propozycji jak spędzić miło i przyjemnie czas...

Czytaj więcej

Ćwiczenia na rwę kulszową

Kochani Seniorzy jeszcze niestety nie możemy się spotkać w Naszym Klubie, ale ciągle o was pamiętamy i czekamy z utęsknieniem. Życzymy Wam dużo zdrowia w  Nowym Roku.

Czytaj więcej

Ogłoszenie

Z powodu panującej pandemii Klub Senior+ w Kałuszynie pozostaje zamknięty do odwołania. Nadal prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem metod i technik porozumienia się na odległość oraz w formie alternatywnych sposobów realizacji zajęć prowadzonych poza siedzibą Klubu Senior+.

Czytaj więcej

Wigilia

24 grudnia, dzień Wigilii jest to wyjątkowy dzień każdego roku, dzień który powinien być spędzany  w gronie rodziny i najbliższych osób. Niestety ze względu na pandemię nie mogliśmy wspólnie spędzić pierwszej Wigilii w naszym Klubie.

Czytaj więcej

Mikołajki w Klubie "Senior+" w Kałusznie


Niestety Mikołajki nie mogły się odbyć w  Klubie więc przed nami było duże wyzwani jak odnaleźć Seniorki rozproszone w całej gminie Kałuszyn. Zadanie oczywiście zostało zrealizowane i prezenty zostały wręczone.

Czytaj więcej

Nordic walking

Klubowicze polecamy wam dla utrzymania stałej aktywność fizyczną krótkie spacery Nordic walking, który jest uznany za najbardziej naturalną formę aktywności ruchowej. Taka forma marszu z aktywizacją górnej części ciała zapewnia harmonijną i wszechstronną pracę organizmu. Sprzyja bezpiecznej aktywności ruchowej w każdym wieku, a szczególnie polecana jest seniorom – gdyż zmusza do umiarkowanego wysiłku. Trening znajduje zastosowanie zarówno w rekreacji ruchowej, pieszej turystyce jak i w rehabilitacji.

Czytaj więcej

Zajęcia plastyczne-zdalne

Czas pandemii do trudny czas dla wszystkich a w szczególności dla osób starszych. Brak możliwości spotykania się w klubie na zajęciach plastycznych, nie stanowi problemu dla nas. Specjalnie dla Was-Seniorzy, Pani Sylwia przygotowała prezentacje oraz krótkie filmiki jak przygotować ozdoby choinkowe oraz świąteczne upominki dla najbliższych.

Czytaj więcej