Marzec w Klubie...

Świąteczna atmosfera zagościła w naszym Klubie kilka dni temu a to wszystko za sprawą warsztatów plastycznych gdzie tematem przewodnim były zbliżające się Święta Wielkanocne. 

Czytaj więcej

Dzień Kobiet w Klubie

Dzień Kobiet w Klubie Senior+ w Kałuszynie.
Dnia 8 marca br. w Klubie „Senior +” w Kałuszynie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Kobiet. W uroczystościach brali udział Nasze Seniorki, Burmistrz Kałuszyna Pan Arkadiusz  Czyżewski, Zastępca Burmistrza  Pani  Henryka  Sęktas, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Grażyna Chybicka oraz Pracownice Ośrodka Pomocy. 

Czytaj więcej

Klub Senior+ wznawia działalność...

Decyzją Wojewody Mazowieckiego  z dnia 18 lutego 2021 roku następuje wznowienie działalności ośrodków wsparcia dla seniorów. Od 22.02.2021 roku Klub Senior+ w Kałuszynie wznawia działalność. Wszystkich Seniorów Serdecznie Zapraszamy.

Czytaj więcej

zajęcia online-Luty

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji do zajęć online. Zachęcamy do zapoznania się z nimi...

Czytaj więcej

Walentynkowy konkurs poetycki rozstrzygnięty.

Za oknem sceneria zimowa natomiast w Klubie zrobiło się romantycznie i nastrojowo...A to wszystko za sprawą nadesłanych na konkurs wierszy miłosnych. Seniorki chętnie wzięły udział w klubowym konkursie i nadesłały swoje wiersze. 

Czytaj więcej

Konspekt dla Seniorów

Seniorzy  z Kałuszyna pamiętajcie, że ruch to zdrowie i tylko regularne ćwiczenia przyniosą rezultaty. Poniżej Pani Małgosia przesyła przykładowe zajęcia aktywności ruchowej. Zachęcamy do zapoznania się oraz ćwiczeń. Poniżej link.

Konspekt_dla_Seniorow

Zimowe rękodzieło lutowe

Zachęcam chętnych uczestników do zapoznania się z warsztatami rękodzieła przygotowanymi przez Panią Sylwię. Poniżej link do pracy.

 

Zimowe rękodzieło

Ostatki w klubie...

Witamy wszystkich klubowiczów na kolejnych lutowych  zajęciach online. W tym tygodniu obchodzimy Tłusty Czwartek ( 11.02) i walentynki  (14.02). Zapraszamy do obejrzenia  naszych propozycji na nadchodzący tydzień:

Czytaj więcej

Gimnastyka umysłu dla seniorów

Jak zachować dobrą pamięć i sprawny umysł w starszym wieku? To pytanie zadaje sobie wiele osób przechodzących na emeryturę po długim okresie aktywności zawodowej. Dobra forma fizyczna to podstawa, ale, by móc się w pełni nią cieszyć, każdy senior potrzebuje też sprawnego i rześkiego umysłu.

Czytaj więcej

Konkurs Walentynkowy

Uwaga walentynkowy konkurs poetycki dla Klubowiczów!!!

Chcielibyśmy  zaprosić wszystkich chętnych uczestników Klubu Senior+ w Kałuszynie do wzięcia udziału w poetyckim konkursie z okazji Dnia Świętego Walentego. Prosimy o napisanie  krótkiego  wiersza o tematyce miłosnej w dowolnej formie a następnie przesłanie go na adres mailowy: kdr@opskaluszyn.pl lub dostarczenie osobiście do Klubu Senior + w Kałuszynie do 12.02.2021r. Dodatkowo punktowana będzie oprawa graficzna. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie...

Luty- zajęcia online

Witamy wszystkich klubowiczów w pierwszym tygodniu lutego... Za oknem śnieg i mróz, proponuję zrobić gorącą herbatkę i przeczytać poniższy artykuł z gazety Senior.pl.

Czytaj więcej

Styczeń w Klubie

Styczeń w Klubie Senior+ w Kałuszynie.
… a właściwie poza Klubem. Kolejny rok działalności rozpoczęliśmy inaczej niż poprzedni. Nadal Klub Senior + w Kałuszynie jest zamknięty, nie możemy spotykać się i prowadzić zajęć w tradycyjnej formie, więc sięgamy po alternatywne rozwiązania.

Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka

Drodzy Seniorzy!
Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam zdrowia, radości oraz wielu lat życia wśród kochającej rodziny! Dziękujemy za troskę, miłość i cenne rady! Niech wnuczęta czerpią z Waszej mądrości życiowej i obdarzają nieustannym szacunkiem i uznaniem! ♥️❤️❤️❤️.

propozycja zajęć zdalnych

Witamy serdecznie wszystkich klubowiczów po świątecznej przerwie i zapraszamy na nasze zajęcia zdalne. Poniżej kilka propozycji jak spędzić miło i przyjemnie czas...

Czytaj więcej

Ćwiczenia na rwę kulszową

Kochani Seniorzy jeszcze niestety nie możemy się spotkać w Naszym Klubie, ale ciągle o was pamiętamy i czekamy z utęsknieniem. Życzymy Wam dużo zdrowia w  Nowym Roku.

Czytaj więcej

Ogłoszenie

Z powodu panującej pandemii Klub Senior+ w Kałuszynie pozostaje zamknięty do odwołania. Nadal prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem metod i technik porozumienia się na odległość oraz w formie alternatywnych sposobów realizacji zajęć prowadzonych poza siedzibą Klubu Senior+.

Czytaj więcej

Wigilia

24 grudnia, dzień Wigilii jest to wyjątkowy dzień każdego roku, dzień który powinien być spędzany  w gronie rodziny i najbliższych osób. Niestety ze względu na pandemię nie mogliśmy wspólnie spędzić pierwszej Wigilii w naszym Klubie.

Czytaj więcej

Mikołajki w Klubie "Senior+" w Kałusznie


Niestety Mikołajki nie mogły się odbyć w  Klubie więc przed nami było duże wyzwani jak odnaleźć Seniorki rozproszone w całej gminie Kałuszyn. Zadanie oczywiście zostało zrealizowane i prezenty zostały wręczone.

Czytaj więcej

Nordic walking

Klubowicze polecamy wam dla utrzymania stałej aktywność fizyczną krótkie spacery Nordic walking, który jest uznany za najbardziej naturalną formę aktywności ruchowej. Taka forma marszu z aktywizacją górnej części ciała zapewnia harmonijną i wszechstronną pracę organizmu. Sprzyja bezpiecznej aktywności ruchowej w każdym wieku, a szczególnie polecana jest seniorom – gdyż zmusza do umiarkowanego wysiłku. Trening znajduje zastosowanie zarówno w rekreacji ruchowej, pieszej turystyce jak i w rehabilitacji.

Czytaj więcej

Zajęcia plastyczne-zdalne

Czas pandemii do trudny czas dla wszystkich a w szczególności dla osób starszych. Brak możliwości spotykania się w klubie na zajęciach plastycznych, nie stanowi problemu dla nas. Specjalnie dla Was-Seniorzy, Pani Sylwia przygotowała prezentacje oraz krótkie filmiki jak przygotować ozdoby choinkowe oraz świąteczne upominki dla najbliższych.

Czytaj więcej

Listopad 2020

Brak możliwości spotykania się i prowadzenia zajęć w Klubie "Senior+" spowodował, że postanowiliśmy  nieco inaczej kontaktować się z uczestnikami.  W ostatnich dniach listopada postanowiliśmy odwiedzić naszych stałych uczestników i podarować przesyłkę z kilkoma drobiazgami, życzeniami z okazji Dnia Seniora oraz prezentację z instrukcją krótkich ćwiczeń w domu. W zasadzie to nic wielkiego, jednak mamy nadzieję, że wniesie trochę radości i pozwoli lepiej przetrwać ten trudny – zwłaszcza dla Seniorów - czas.

Czytaj więcej

AKTYWNY SENIOR W DOMU

W związku z wprowadzonym stanem epidemii Klub "Senior+" w Kałuszynie zawiesił tymczasowo swoją działalność, zaleca się Seniorom  aby pozostali w domach, nie przebywali w miejscach publicznych, aby uniknąć zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Czytaj więcej

AKTYWNY SENIOR W DOMU (2)

W związku z wprowadzonym stanem epidemii Klub "Senior+" w Kałuszynie zawiesił tymczasowo swoją działalność, zaleca się Seniorom  aby pozostali w domach, nie przebywali w miejscach publicznych, aby uniknąć zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Czytaj więcej