Wigilia

24 grudnia, dzień Wigilii jest to wyjątkowy dzień każdego roku, dzień który powinien być spędzany  w gronie rodziny i najbliższych osób. Niestety ze względu na pandemię nie mogliśmy wspólnie spędzić pierwszej Wigilii w naszym Klubie.

Czytaj więcej

Mikołajki w Klubie "Senior+" w Kałusznie


Niestety Mikołajki nie mogły się odbyć w  Klubie więc przed nami było duże wyzwani jak odnaleźć Seniorki rozproszone w całej gminie Kałuszyn. Zadanie oczywiście zostało zrealizowane i prezenty zostały wręczone.

Czytaj więcej

Nordic walking

Klubowicze polecamy wam dla utrzymania stałej aktywność fizyczną krótkie spacery Nordic walking, który jest uznany za najbardziej naturalną formę aktywności ruchowej. Taka forma marszu z aktywizacją górnej części ciała zapewnia harmonijną i wszechstronną pracę organizmu. Sprzyja bezpiecznej aktywności ruchowej w każdym wieku, a szczególnie polecana jest seniorom – gdyż zmusza do umiarkowanego wysiłku. Trening znajduje zastosowanie zarówno w rekreacji ruchowej, pieszej turystyce jak i w rehabilitacji.

Czytaj więcej

Zajęcia plastyczne-zdalne

Czas pandemii do trudny czas dla wszystkich a w szczególności dla osób starszych. Brak możliwości spotykania się w klubie na zajęciach plastycznych, nie stanowi problemu dla nas. Specjalnie dla Was-Seniorzy, Pani Sylwia przygotowała prezentacje oraz krótkie filmiki jak przygotować ozdoby choinkowe oraz świąteczne upominki dla najbliższych.

Czytaj więcej

Listopad 2020

Brak możliwości spotykania się i prowadzenia zajęć w Klubie "Senior+" spowodował, że postanowiliśmy  nieco inaczej kontaktować się z uczestnikami.  W ostatnich dniach listopada postanowiliśmy odwiedzić naszych stałych uczestników i podarować przesyłkę z kilkoma drobiazgami, życzeniami z okazji Dnia Seniora oraz prezentację z instrukcją krótkich ćwiczeń w domu. W zasadzie to nic wielkiego, jednak mamy nadzieję, że wniesie trochę radości i pozwoli lepiej przetrwać ten trudny – zwłaszcza dla Seniorów - czas.

Czytaj więcej

AKTYWNY SENIOR W DOMU

W związku z wprowadzonym stanem epidemii Klub "Senior+" w Kałuszynie zawiesił tymczasowo swoją działalność, zaleca się Seniorom  aby pozostali w domach, nie przebywali w miejscach publicznych, aby uniknąć zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Czytaj więcej